KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14749375
nr 1474 9375
Anna Jalpachik
(1954-2013), Ukraina/Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
måndag 13 juni 2022
kl 19:06:01
Anna Jalpachik
Läs mer om Anna Jalpachik